Parafialne Dożynki

15 sierpnia w Uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej o godz. 11.00 w czasie uroczystej Mszy św. składaliśmy dziękczynienie Panu Bogu za tegoroczne plony.

Gospodarzem tegorocznego Święta Dziękczynienia – Dożynek, było Sołectwo Nowy Ciechocinek, przy ogromnym zaangażowaniu Wiceprzewodniczącego Rady Gminy i Sołtysa pana Marka Wieczorka. Dziękuję Starostom Dożynek, dzieciom i młodzieży, oraz wszystkim mieszkańcom Sołectwa Nowy Ciechocinek, za ubranie kościoła kwiatami i przygotowanie liturgii uroczystości.

Dziękuję pocztom sztandarowym: Parafialnemu i Ochotniczej Staży Pożarnej z Odolionu, chórowi parafialnemu „BARKA”. Słowa podziękowania kieruję do Wójta Gminy Aleksandrów Kujawski pana Andrzeja Olszewskiego oraz radnych i sołtysów: pani Radnej Agnieszki Kowalik i pani Sołtys Agnieszki Stępkowskiej. Po mszy św.  podzieliliśmy się chlebem z tegorocznych zbiorów. Wiceprzewodniczący Rady Gminy i Sołtys pan Marek Wieczorek w imieniu Sołectwa Nowy Ciechocinek zaprosił nas wszystkich uczestniczących we mszy św. na dalsze świętowanie na plac zabaw w Nowym Ciechocinku. Jak donoszą lokalne media zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Jako proboszcz parafii składam wyrazy uznania i serdeczne podziękowanie, za włożony wysiłek i trud w przygotowanie tegorocznego Święta.

 

Komentarze są wyłączone.