indeks

I Niedziela Wielkiego Postu 21.02.2021r.

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.
  1. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedziele o godz. 8.30.
  1. W przyszłą – drugą niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie do puszek przed kościołem złożymy ofiary na dzieło pomocy Ad Gentes, będzie to bowiem dzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.
  1. Zmarł śp. Zbigniew Andryszewski lat 47 z Odolionu. Pogrzeb we wtorek o godz.13.00.
  1. W najnowszym numerze warto przeczytać:– Jałmużna: sprawdzian z miłości – o współczesnym spojrzeniu na wielkopostną jałmużnę; – Cudownie piękna – Okoliczności powstania oraz wymowę najpiękniejszej rzeźby świata, którą można podziwiać w Bazylice św. Piotra;– Jak przeżyć Wielki Post? – Tegoroczny Wielki Post od samego początku jest inny niż w latach poprzednich. Co przyjdzie nam łatwiej, a co trudniej? – Palący problem – Coraz więcej młodzieży, a zwłaszcza dziewcząt, jest uzależnionych od nikotyny. Jaki wpływ mają na to tzw. elektroniczne papierosy? – W poszukiwaniu ratunku – W jaki sposób przeciwdziałać destrukcyjnym wpływom pandemii na naszą psychikę? – Sklepy pełne dobra – O placówkach, gdzie można oddać niepotrzebne rzeczy i gdzie można je nabywać za symboliczną cenę.
  1. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom na rozpoczynający się Wielki Post życzę wszelkich łask Bożych. Szczęść Boże.