indeks

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019r.

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  1. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz. 8.30 i 10.00. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, po której wyruszy procesja.
  1. O przygotowanie ołtarzy na procesję proszę następujące miejscowości:

I ołtarz obok P Agackich – dekorują mieszkańcy: Nowego Ciechocinka i Wygody;

II ołtarz obok P. Ochocińskich –  dekorują mieszkańcy: Konradowa, Kuczka i Zgody;

III ołtarz obok P. Biegałów na ul. Kwiatowej dekorują mieszkańcy  Odolionu

IV ołtarz obok kościoła dekorują – mieszkańcy Stawek

1. Dziewczynki, które w tym roku były u I Komunii św. sypią kwiatkami w Boże Ciało i w Oktawę. Chłopcy również w strojach komunijnych włączają się w procesję przy chorągwiach. Bardzo proszę o włączenie się wszystkich w przebieg uroczystości Bożego Ciała. Proszę Strażaków, Koło Żywego Różańca, Chór, ministrantów. Na zaproszenie pana Andrzeja Młynarczyka będzie orkiestra, za co składam serdeczne Bóg zapłać.
  1. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18.00.
  1. 21 czerwca wspominamy św. Alojzego Gonzagę, zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie. Tego dnia dzień swoich imienin obchodzi Ordynariusz naszej Diecezji Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering. Dostojnego Solenizanta polecam modlitwie całej parafii.
  1. W przyszłą niedzielą na mszy św. o godz. 12.00 jubileusz 50 – lecia kapłaństwa obchodzi ks. prałat Henryk Baszczyk. Zapraszam wszystkich parafian do modlitwy w intencji Ks. Jubilata.
  1. W dniach od 20 do 29 lipca 2019 roku w Ciechocinku Pod Tężniami, odbędą się warsztaty pisania ikon. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.
  1. W numerze na 16 czerwca 2019 warto przeczytać: Pokarm na życie wieczne, kto tylko tyle wie o życiu wiecznym, że będzie ono niewyobrażalnie szczęśliwe, ten nie zrozumie dlaczego trzeba spożywać Ciało Syna Bożego; Pusta ściana -co się stanie, jeśli Europa odrzuci chrześcijaństwo i dlaczego współczesne ideologie przyjmują formy nowych religii? USA za życiem  – kolejne stany Ameryki wprowadzają ograniczenia w dopuszczalności aborcji, nie podoba się to wielkim koncernom medialnym.
  1. Nie błogosławieństwo Trójjedynego Boga obejmie całe nasze życie i każdego z nas. Szczęść Boże.