indeks

XXIX Niedziela Zwykła 17 października 20121r.

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.
  1. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
  1. Jutro, 18 października 2021r. dzieci na całym świecie będą modliły się na różańcu w intencji pokoju. Ta modlitewna inicjatywa papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest zaproszeniem, by przypomnieć sobie słowa Matki Bożej z Fatimy, że dziecięca i ufna modlitwa różańcowa może naprawdę zmienić świat, pokonać zło i przynieść pokój. Również w naszej parafii, tak jak przed rokiem, dzieci będą mogły włączyć się w tę akcję na nabożeństwie różańcowym o godz.16.30. Niech dzięki naszej modlitwie spełnią się słowa św. o. Pio: „Kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”.
  1. W piątek, 22 października o godz. 17.00 uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Pawła II – patrona naszej świątyni. Sumie odpustowej przewodniczył będzie ks. prałat Zbigniew Szygenda. Zapraszam całą asystę, strażaków, chór, ministrantów wszystkich parafian i gości na nasz odpust. Msze św. o godz. 10.00 i suma odpustowa o godz.17.00. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, proszę o poprowadzenie przez Koło Żywego Różańca i parafian.
  1. Na kolejny tydzień niech Bóg udzieli nam swego błogosławieństwa. Szczęść Boże.