indeks

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

09 SIERPNIA 2020r.

1. Wakacyjny czas, powierzajmy Bożej Opatrzności przez ręce naszej niebieskiej Matki – Pani Jasnogórskiej, do której w tych sierpniowych dniach kierujemy nasze kroki. Pozostających w domu proszę o modlitewne wsparcie tych, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego sanktuarium.
  1. W poniedziałek, 10 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258). Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II.
  1. W czwartek, 13 sierpnia zapraszam na Nabożeństwo Fatimskie. Tego dnia po mszy św. o godz.18.00 nabożeństwo fatimskie z procesją wokół świątyni, zakończone apelem jasnogórskim. Jest to również dzień w którym pielgrzymi naszej diecezji wchodzą na Jasną Górę, podziękujemy za ich ofiarę i trud pielgrzymowania.
  1. W piątek 14 sierpnia o godz. 21.00 w nieszawskim kościele farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się „XII Organowy Koncert przy Świecach”. W tym roku z recitalem wystąpi Jadwiga Kowalska. Podczas tego muzycznego wydarzenia fara  z XV wieku oświetlona jest jedynie światłem świec.  Recitalom towarzyszy klimat wyciszenia, skupienia. Sprzyja temu miejsce i czas.  Wstęp wolny. Organizator zapewnia o zachowaniu wszelkich zasad sanitarnych.
  1. Nasze parafialne dożynki odbędą się 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia NMP na mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam wszystkich parafian na nasze święto dziękczynienia. Na zakończenie mszy św. dożynkowej pan wójt gminy Andrzej Olszewski, pragnie podziękować wszystkim za ich trud i pracę przy zbiorze darów ziemi.
  1. W Polsce uroczystość ta, jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. W tę uroczystość dziękujemy za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym Maryja osiąga pełnię zbawienia. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Boga.
  1. W tę maryjną uroczystość tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
  1. W najbliższą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00 Ks. Biskup Stanisław Gębicki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Na zakończenie uroczystości Ks. Biskup poświęci po malowaniu odnowiony kościół. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich bliskich w piątek o godz.19.00.

10.  Parafianom i Gościom w wypoczynku i pracy niech Bóg błogosławi. Szczęść Boże.