indeks

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 czerwca 2018r.

1. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat.
  1. We wtorek o godz. 17.00 Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Do wspólnej modlitwy zapraszam całą parafię. Spowiedź dla bierzmowanych i ich świadków jutro o godz.19.00.
  1. W czwartek 21 czerwca obchodzimy wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika. Tego dnia dzień swoich imienin obchodzi ksiądz biskup Wiesław Alojzy Mering, Ordynariusz naszej diecezji. W naszych modlitwach pragniemy prosić o potrzebne łaski w posłudze biskupiej dla naszej diecezji.
  1. Zachęcam do codziennej wspólnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa podczas nabożeństwa po mszy świętej wieczornej.
  1. Bardzo dziękuje za uczestnictwo w nabożeństwie fatimskim. Bóg zapłać za wspólnotę modlitwy w intencjach o które prosi nas Pani z Fatimy.
  1. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas każdej Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój w królestwie Bożym.
  1. W numerze na 17 czerwca 2018 r. warto przeczytać:- Koniec Europy – Czym jest „biała zaraza”, która wkrótce może doprowadzić do zagłady cywilizacji europejskiej? – Rozłam zażegnany – Jak to się stało, że niektóre środowiska z podzielania niemieckiego punktu widzenia na Kościół i sakramenty chciały uczynić sprawdzian wierności papieżowi? Życie w rękach Trybunału – O tym, że ochrona życia od poczęcia nie jest sprawą posłów jednej tylko partii – Irlandzcy katolicy pokutują – Co się stało, że Irlandczycy tak masowo opowiedzieli przeciwko konstytucyjnym zapisom o ochronie życia?.
  1. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Msza św. dziękczynna za miniony rok szkolny i katechetyczny w przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 12.00.
  1. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom na rozpoczynający się nowy tydzień życzę wszelkich łask Bożych. Szczęść Boże.