indeks

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25 SIERPNIA 2019r.

1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.
  1. Dziś, o godz. 13.00 diecezjalne uroczystości dożynkowe w Ciechocinku.
  1. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Święta o godz.18.00.
  1. We wtorek wyruszamy na pielgrzymkę do Medjugorie. Zbiórka przed kościołem o godz.4.45, wyjazd o godz.5.00 rano.
  1. Od przyszłej niedzieli 1 września powrócimy do zwyczajnego porządku Mszy Świętych i nabożeństw w naszym kościele. Msze św. w niedzielę o godz.: 9.00, 10.30 i 12.00.
  1. W niedzielę 8 września o godz.12.00, zapraszam dzieci i młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na Mszę Świętą, na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów, na czas umacniania wiary, budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.
  1. Zachęcam do lektury tygodnika Idziemy. W najnowszym numerze warto przeczytać: Potrzebna czy zbędna? – O lekcjach religii w szkole – mówi ks. Marcin Wojtasik;  Stop deprawacji dzieci i młodzieży – Apel bp. Marka Mendyka do rodziców w związku z planowanym finansowaniem przez samorządy edukacji seksualnej. W numerze formularz oświadczenia rodziców w tej sprawie;  Piję, i co mi zrobicie?  –  O piciu alkoholu w miejscach publicznych.
  1. Na ostatnie dni wakacji i rozpoczynający się nowy tydzień wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzę wszelkich łask Bożych. Szczęść Boże.