indeks

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 07 SIERPNIA 2022r.

1. Dotarła do nas tragiczna wiadomość o wypadku w Chorwacji polskiego autokaru z pielgrzymami jadącymi do Medjugorie. Wśród nich byli również nasi diecezjanie. Ksiądz Biskup Włocławski Krzysztof Wętkowski składa wyrazy współczucia rodzinom ofiar. Wszystkich poszkodowanych pielgrzymów oraz ich rodziny otacza modlitwą. Prosi również, by w kościołach naszej diecezji, modlono się o wieczne zbawienie dla zmarłych, o zdrowie dla rannych i o pociechę, i siły dla ich rodzin.
  1. Dzisiejszą pierwszą niedzielą miesiąca rozpoczynamy Nowennę przed Nawiedzeniem Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej i Jubileuszem 900-lecia istnienia naszej Diecezji Włocławskiej. Czas nawiedzenia naszej parafii to 18-19 listopada 2023r.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę na przygotowanie posiłku dla pielgrzymów, których w czwartek, 4 sierpnia gościliśmy na obiedzie w naszej parafii. Słowa serdecznego podziękowania kieruję do Pań z Koła Gospodyń Wiejskich Nowinka w Nowym Ciechocinku za podjęty trud przygotowania obiadu. Serdeczne Bóg zapłać.
  1. W środę, 10 sierpnia, w liturgii obchodzimy święto Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika z III wieku. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
  1. W piątek 12 sierpnia o godz. 21.00 w nieszawskim kościelne farnym pw. św. Jadwigi Śląskiej odbędzie się „XIV Organowy koncert przy Świecach”. W tym roku z recitalem wystąpi profesor Andrzej Białko, uczeń profesora Joachima Grubicha, legendy światowej organistyki.
  1. W sobotę, 13 sierpnia zapraszam parafian na Nabożeństwo Fatimskie. o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe a godz.18.00 Msza św. z procesją wokół świątyni, zakończone apelem jasnogórskim. Tego dnia pielgrzymi naszej diecezji wchodzą na jasną Górę, podziękujemy Matce Bożej za ich ofiarę i trud pielgrzymowania.
  1. W najnowszym tygodniku Idziemy W najnowszym numerze warto przeczytać: Mądrość wiary – Jak utrata zdolności myślenia przyczynowo – skutkowego przyczynia się do ludzkiej niewiary?; Zdumienie wszechświatem – O niezwykłych obrazach wszechświata uzyskanych dzięki teleskopowi Webba i o tym, co one wnoszą do naszej wiary;  Kościół nie boi się nauki – Na jakie pytanie odpowiada nauka, a na jakie wiara?;  Oczywisty absurd? – Liczba przestępstw popełnianych w Polsce z nienawiści do chrześcijaństwa wzrosła w ostatnim roku o prawie 100 proc.
  1. Parafianom i Gościom w wypoczynku i pracy niech Bóg błogosławi. Szczęść Boże.