indeks

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

14 października 2018r.

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.
  1. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcam, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Bóg zapłać za ofiary składane do puszek przed kościołem na ten cel.
  1. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
  1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
  1. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszam do modlitwy różańcowej w intencjach pracowników służby zdrowia.
  1. Dziękuję wszystkim, za adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek oraz za wspólnotę modlitwy we wczorajszym nabożeństwie fatimskim. Bóg zapłać.
  1. 22 października w poniedziałek o godz.17.00 uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Pawła II – patrona naszej świątyni. Sumie odpustowej przewodniczył będzie Oficjał Sądu Kościelnego diecezji Włocławskiej ks. prał. dr hab. Janusz Gręźlikowski. Zapraszam całą asystę, strażaków, chór, ministrantów wszystkich parafian i gości na nasz odpust parafialny.
  1. Próba wszystkich ministrantów przed odpustem w sobotę 20 października o godz.9.00.
  1. Chciałbym wyrazić moja wdzięczność i serdecznie podziękować panu Markowi Wieczorkowi, sołtysowi Sołectwa Nowy Ciechocinek oraz mieszkańcom tego Sołectwa za wielki wysiłek i trud włożony w prace przy porządkowaniu cmentarza protestanckiego na tym terenie. Pierwszy proboszcz naszej parafii, opisując jej historię do Rocznika Diecezji Włocławskiej w 2000 roku napisał również: „W miejscowości Nowy Ciechocinek znajduje się nieczynny cmentarz protestancki”. Bóg zapłać wszystkim za prace i pamięć o tym świętym miejscu.
  1. Zachęcam do lektury tygodnika Idziemy.
  1. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom w rozpoczętym dziś tygodniu niech Bóg obficie błogosławi. Szczęść Boże.