indeks

II Niedziela Adwentu 04.12.2022r.

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w galeriach i marketach.
  1. W dzisiejszą niedzielę przypada XXIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek przed kościołem wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  1. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli.
  1. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Msze Święte o godz. 17.00.
  1. W naszym kościele roraty we wtorki i piątki o godz. 17.00. W blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa.
  1. Możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny. małe po 10 zł. i duże po 20 zł. Jest to nasze wsparcie dla Domu Dziecka, Domu Samotnej Matki, Schronisk dla Bezdomnych. W zakrystii kościoła możemy nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny, którym podzielimy się w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia.
  1. Od dzisiaj w naszej parafii, rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych i żywnościowych dla dzieci z hospicjum. W naszym kościele w prezbiterium znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom w potrzebie, może wziąć bombkę z choinki oraz ulotkę z listą potrzebnych artykułów, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do Hospicjum „ Nadzieja” w Toruniu przy ul. Włocławskiej. Zbiórka trwa do 18 grudnia -IV niedzieli adwentu.
  1. W związku z akcją „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci”, – Wesprzyj z nami Kościoły na Wschodzie”, zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zużyty sprzęt RTV, AGD itp. możemy składować po lewej stronie bramy przy wjeździe na plebanię do 12 grudnia.
  1. Na kolejny tydzień adwentu pragnę złożyć życzenia radosnego czuwania i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.