Ogłoszenia

indeks

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Ogłoszenia duszpasterskie 28. 05. 2023r. 

  1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. W historii Kościoła dzień Pięćdziesiątnicy był punktem zwrotnym: obdarzeni darami Ducha Świętego apostołowie wyruszyli z wielką żarliwością głosić światu zmartwychwstałego Jezusa.
  1. Jutro, w poniedziałek, 29 maja (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja pełni w historii zbawienia i w mistycznym Ciele Chrystusa – Kościele.
  1. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.
  1. W czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po mszy św. wieczornej.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszam do sakramentu pokuty w sposób szczególny dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej i rozpoczynają odprawianie 9-ciu pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta o godz. 9.00 w intencji Żywego Różańca. Po mszy św. nabożeństwo różańcowe.
  1. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień dziękczynienia.
  1. Niech Duch Święty, który dziś na nas zstąpił napełni nasze serce swoimi darami. Szczęść Boże.