Ogłoszenia

indeks  

I Niedziela Adwentu 03.12.2023r.

Ogłoszenia Duszpasterskie  

 1. W dzisiejszą, pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, nowy rok kościelny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Rozpoczynamy również okres radosnego oczekiwania na przyjście Pana – to nie jest tylko przygotowanie na kolejne święta Bożego Narodzenia, na pamiątkę pierwszego przyjścia Pana, lecz również jest to przygotowanie na ostateczne przyjście Chrystusa na końcu czasów.
 1. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszam serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kieruję do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane we wtorki i piątki o godz. 17.00. W blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Postarajmy się, aby Adwent stał się czasem prawdziwego przygotowania na spotkanie z Tym, który stał się jednym z nas dla naszego zbawienia.
 1. W środę, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy Świętego Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarowujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli.
 1. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Kościół uczy także, że Matka Boża nie popełniła żadnego grzechu uczynkowego. Msze Święte o godz. 9.00 i 17.00. W piątek, z racji uroczystości Niepokalanego Poczęcia, nie obowiązuje nas post od potraw mięsnych.
 1. Od dziś możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny. małe po 10 zł. i duże po 20 zł. Jest to nasze wsparcie dla Domu Dziecka, Domu Samotnej Matki, Schronisk dla Bezdomnych itd…
 1. W zakrystii kościoła możemy nabyć poświęcony opłatek na stół wigilijny w ostatnią niedzielę, którym jako wspólnota parafialna – jedna rodzina podzielimy się w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia.
 1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszki złożymy ofiary na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie – gorąco polecam ten ważny cel ofiarności Parafian!
 1. Przygotowując się do Nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe poznawały historię Obrazu Matki Bożej i uczestniczyły w Konkursie Plastycznym „ Nasza Pomoc i Ratunek”. Nagrody za udział w konkursie zostaną wręczone w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.12.00, a prace konkursowe możemy już podziwiać na wystawie w kościele.
 1. Od dzisiaj w naszej parafii, rusza świąteczna akcja „Paczuszka dla Maluszka”, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka artykułów kosmetycznych i żywnościowych dla dzieci z hospicjum. W naszym kościele w prezbiterium znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom w potrzebie, może wziąć bombkę z choinki oraz ulotkę z listą potrzebnych artykułów, a w zamian proszony jest o przyniesienie przygotowanej paczuszki dla jednego maluszka. Dary pozostawione pod choinką, zostaną przekazane do Hospicjum „ Nadzieja” w Toruniu przy ul. Włocławskiej. Zbiórka trwa do 17 grudnia -III niedzieli adwentu.
 1. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Krystynę Kamińską lat 65 i śp. Władysławę Łuczkiewicz lat 89 z Odolionu. Polecajmy zmarłe siostry Bożemu miłosierdziu…
 1. Wszystkim. którzy w tym tygodniu i miesiącu obchodzą imieniny, urodziny niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę ich życia. Na czas adwentu niech Bóg udzieli nam swego błogosławieństwa. Szczęść Boże.