indeks

Ogłoszenia Duszpasterskie na Trzecią Niedzielę Adwentu

17.12.2017 r.

1. Trzecia niedziela Adwentu przypomina nam o radości. Oczekujemy razem z Niepokalaną Maryją i ze św. Janem Chrzcicielem na spełnienie się wielkich obietnic. Zbawienie całego świata jest bliskie.

1. Za tydzień, w czwartą niedzielę Adwentu, przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą odprawiane o godz. 9.00 i 10.30. Nie będzie mszy św. o godz.12.00. Pomimo tego, że wigilia przypada w niedzielę zachowajmy naszą polską tradycję i ograniczmy ilość i jakość spożywanych w tym dniu pokarmów – zachowując post do wieczerzy wigilijnej.

1. Do chorych udam się 19 grudnia we wtorek od godz. 8.00. Wszystkich chorych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii.

1. W dniu 13 grudnia br. po ciężkiej chorobie, w wieku 64 lat zmarł ks. Paweł Kacprzak. W kapłaństwie przeżył 38 lat. Od 1997 roku pełnił funkcję proboszcza parafii Zakrzewo.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy nasze rekolekcje adwentowe. Początek w piątek o godz. 17.00. W sobotę dzień sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź pół godz. przed każdą mszą św. W sobotę: godz.10.00 dorośli, /sakrament chorych/, godz. 12.00 dzieci i młodzież szkolna i o godz. 16.00 dorośli. Rekolekcje poprowadzi ks. proboszcz Zbigniew Raj. Program rekolekcji wywieszony w gablocie i na stronie internetowej: www.parafiaodolion.pl zamieszczane są tam ogłoszenia i intencje mszalne.

1. Pasterka o godz. 24.00. Będziemy w tym roku na Pasterce gościć Orkiestrę. Od godz.23.30 zapraszam na wspólne kolędowanie z Orkiestrą. W pierwszy i drugi dzień Świąt porządek mszy św. jak w każdą niedzielę.

1. Bardzo serdecznie dziękuję Radzie Parafialnej za wielki trud i poświęcenie przy roznoszeniu opłatka na stół wigilijny w naszej parafii. Będziemy mogli, jako jedna rodzina dzielić się tym samym chlebem. Serdeczne Bóg zapłać.

1. W tym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Zbigniewa Sadowskiego lat 57 ze Zgody i Zenona Jakubik lat 82 ze Stawek. Rodzinom składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia a zmarłych polecam Bożemu miłosierdziu. Zmarł sp. Jan Żuchowski lat 83 ze Stawek, jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz.13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

1. W numerze na 17 grudnia 2017 r. warto przeczytać:– Wojna przeciwko małżeństwu – O szoku, który zapanował w Austrii po wyroku tamtejszego Trybunału Konstytucyjnego; – O pobożnym odprawianiu Mszy – Jaki powinien być dobry ksiądz;  Nic nie wiemy o papieżu – Jak jest w Polsce ze znajomością nauczania papieża Franciszka?

1. Wszystkim na kolejny tydzień adwentu pragnę złożyć życzenia radosnego czuwania i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.