indeks

Piąta Niedziela Wielkanocna 02.05.2020r.

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.
  1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17.30 zapraszam na nabożeństwo majowe.
  1. Jutro, wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 10.30.
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz.16.30. Bedzie dwóch kapłanów.
  1. W sobotę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  1. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Mariannę Kozłowską lat 82. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  1. 13 maja w naszej parafii, przeżywać będziemy odpust połączony z jubileuszem 25-lecia naszej parafii. Mszy świętej przewodniczył będzie Ks. Bp Wiesław Mering. Swoje zaproszenie kieruję do całej parafii i wszystkich gości, w sposób szczególny do pocztów sztandarowych, asysty, strażaków, Róży Żywego Różańca, ministrantów, lektorów, szafarzy, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin. Uroczystość uświetni występ naszego chóru i zaproszona orkiestra. Bedzie to wyraz naszego świadectwa.
  1. Wszystkim, którzy w miesiącu maju obchodzą imieniny, urodziny, bądź inne ważne jubileusze, przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej, naszej patronki niech Bóg udzieli swego błogosławieństwa. Szczęść Boże.