indeks

Ogłoszenia duszpasterskie

Piąta Niedziela Wielkiego Postu 18. 03. 2018r.

  1. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na uroczystą Mszę Świętą zapraszam o godz. 17.00.
  1. Przypominam, że w każdy piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa, a w niedzielę Gorzkie Żale. Za tydzień ostatnie Gorzkie Żale o godz. 8.30.
  1. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławię palmy. Przed Sumą o godz. 12.00 zgromadzimy się przed kościołem, skąd wyruszy uroczysta procesja na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Bardzo proszę aby dzieci na godz. 12.00 przyniosły palmy. Po mszy św. zbierze się komisja, która oceni najpiękniejsze palmy. Nagrody zostaną rozdane po Świętach Wielkanocnych.
  1. W piątek przed Niedzielą Palmową rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które w tym roku poprowadzi ks. Jakub Kośka student Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Program rekolekcji wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.
  1. Do chorych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rekolekcjach udam się 26 marca w Wielki Poniedziałek od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.
  1. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  1. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w potrzebie wraz z Firmą Green Office Ecologic w dniu 22 marca przeprowadzi w naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego. Zużyty sprzęt można składować we wtorek i środę przed bramą wjazdową na plebanię, po lewej stronie parkingu.
  1. W numerze na 18 marca 2018 r. warto przeczytać: – Szkoła po katolicku – Na co mogą liczyć rodzice posyłając dzieci do w szkół katolickich; – Jeśli nie oni, to kto? – Kim są Mężczyźni Św. Józefa, którzy powierzyli swoje życie Jezusowi Chrystusowi; Księżowskie paragrafy – Dlaczego w Kościele stosowane są kary suspensy, interdyktu czy ekskomuniki; – Małżeństwa mieszane – Jakie niebezpieczeństwa mogą zaistnieć, gdy ktoś za współmałżonka wybierze osobę niewierzącą; – Przepraszam za bardzo – O roztropność w przepraszaniu nie za własne winy.
  1. Wszystkim parafianom i miłym Gościom dużo błogosławieństwa Bożego na dobre przeżycie V Tygodnia Wielkiego Postu i czas rekolekcji. Szczęść Boże.