indeks

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą

13 października 2019r.

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi: „Wstańcie, chodźmy”. Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.
  1. Dziś, we włocławskiej katedrze, o godz. 18 odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku. Orkiestra i Chór Filharmonii Narodowej z Warszawy wykonają oratorium MESJASZ G.F. Händla. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to wyjątkowe wydarzenie artystyczne wszystkich miłośników muzyki oratoryjnej i przyjaciół włocławskiej katedry. Wstęp na koncert jest wolny.
  1. Jutro, w poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszam do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 16.30 w intencji nauczycieli, katechetów i wychowawców.
  1. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą różańcową w dniu ich patrona, św. Łukasza, w piątek o godz.16.30.
  1. Gmina Aleksandrów Kujawski zaprasza seniorów do udziału w projekcie: „Dzienny dom pobytu dla seniorów”. Udział w turnusie od 18.11. 2019 do 30. 09.2020 roku. zapisy do końca października.
  1. Bóg zapłać za ofiary składane z racji odpustu św. Jana Pawła II, na malowanie kościoła i prace przy kościele w przyszłym roku.
  1. We wtorek 22 października odpust patrona kościoła św. Jana Pawła II. Msza św. odpustowa o godz. 17.00 na którą zapraszam wszystkim parafian i gości.
  1. Można zamawiać wypominki roczne i na oktawę za drogich nam zmarłych.
  1. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Władysławę Przybysz lat 65 z Nowego Ciechocinka. Zmarłą polecajmy Bożemu miłosierdziu… Zmarł sp. Benedykt Stroiński ze Stawek Jego pogrzeb w środę o godz.13.00.
  1. W numerze na 13 października 2019 warto przeczytać:– Po co nam papież? – Jak rozumieć prymat i nieomylność papieża oraz jego rolę w Kościele? – Dany na dzisiejsze czasy – Na czym polegała heroiczność wiary Prymasa Tysiąclecia? – Płynny ateizm – Dzisiaj ateizm nie walczy wprost z wiarą, ale ją podstępnie rozwadnia; – Szkoła świętych? – O jednym z najstarszych w Polsce seminariów duchownych i o jego najważniejszych absolwentach, do których należał również ks. Stefan Wyszyński – mówi bp. Wiesław Mering – Miasto gruzów i nadziei – O sytuacji w zniszczonym wojną Aleppo oraz o polskiej pomocy dla chrześcijan w Syrii
  1. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom w rozpoczętym dziś tygodniu niech Bóg przez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej – Pani Fatimskiej obficie błogosławi. Szczęść Boże.