indeks

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu

29.11.2020r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To będzie drugi rok realizacji w Kościele w Polsce programu duszpasterskiego na lata 2019-2022, którego hasło brzmi: „Eucharystia daje życie”. Natomiast hasłem roku duszpasterskiego 2020/2021 są słowa „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Niech to będzie dla nas szczególne zaproszenie i zachęta, abyśmy zgłębiali celebrowanie Eucharystii w naszej wspólnocie parafialnej. Ono przenosi się na celebrowanie obecności Pana Jezusa w naszych domowych Kościołach. Tak dajemy świadectwo swojej wiary kształtowanej przez wspólnotę miłości z Bogiem, który był, który jest i który przychodzi.
  1. W Adwencie, tym szczególnym czasie oczekiwania, towarzyszy nam Maryja. Ona pierwsza odpowiedziała Bogu fiat i przyjęła Jego plan. Pragniemy, wpatrzeni w Jej przykład, podążać na spotkanie z Nim. Zachęcam do uczestniczenia we Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwanej roratami. W naszym kościele będą odprawiane we wtorki i piątki o godz.17.00
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od godz. 16.00. Będzie trzech kapłanów, zachęcam do sakramentu pokuty dzieci, młodzież i dorosłych, abyśmy z czystym sercem oczekiwali na przyjście Pana.
  1. W pierwszą sobotę miesiąca, msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia o godz. 9.00. Zapraszam wspólnotę Żywego Różańca.
  1. Możemy nabyć świece Caritasu na stół wigilijny. Dochód zostanie przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże w cenie 15 zł i małe 5 zł. W zakrystii natomiast możemy zaopatrzyć się w opłatek pobłogosławiony w ostatnią niedzielę.
  1. Zmarł śp. Przemysław Centkowski lat 41 z Odolionu. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz.12.00.
  1. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po mszach św. zechciejmy ofiarą do puszek wesprzeć naszych braci w wierze.
  1. Zachęcam do lektury tygodnika Idziemy. Do wydania dołączona jest płyta z rekolekcjami.
  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.