indeks

XV NIEDZIELA ZWYKŁA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14. 07. 2024r.

1. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii podczas wakacyjnych wyjazdów.
  1. Jutro w poniedziałek dzień swoich imienin obchodzi ks. prałat Henryk Baszczyk. Dostojnemu solenizantowi życzymy daru zdrowia i Bożego błogosławieństwa w kapłańskiej posłudze.
  1. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.
  1. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Kinga Natalia Rybczyńska zam. Odolion i Oskar Tomasz Chyliński zam. Toruń.
  1. Ponieważ w czwartek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii, po każdej mszy św. odbędzie błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów. Ofiary składane podczas poświęcenia zostaną przeznaczone na środku transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać za każdy dar.
  1. Zachęcam do lektury tygodnika Idziemy.
  1. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Danuta Rosowska lat 73 ze Stawek. Rodzinie składam wyrazy chrześcijańskiego współczucia a zmarłą polecam Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …..
  1. Zmarła śp. Marianna Świątkowska lat 94 ze Zgody, pogrzeb odbędzie się w środę o godz.12.00.

Wszystkim Parafianom i Gościom w wypoczynku i ciężkiej pracy niech Bóg błogosławi. Szczęść Boże.