Dożynki Parafialne

W Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, – 15 sierpnia, oddajemy cześć Matce Bożej, która jako pierwsza z ludzi przebywa już w niebie z ciałem i duszą. Kościół widzi w Maryi najdoskonalszy owoc ziemi. W tę piękną uroczystość, na Mszy św. o godz. 10.30 przeżywaliśmy nasze parafialne dożynki.

Dziękowaliśmy Bogu za chleb i inne owoce ziemi i pracy ludzkich rąk. Po Komunii św. zostały pobłogosławione zioła, kwiaty i owoce.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować za modlitwę, świadectwo wiary i udział w naszych parafialnych dożynkach.

Bardzo dziękuję KGW Nowinka i Sołectwu Nowy Ciechocinek, za przygotowaną kapliczkę ze św. Wawrzyńcem – Patronem żniwiarzy, która ubogaciła wystrój kościoła i dożynkowy chleb.

Dziękuję Sołectwu Odolion i KGW Odolinka, za dożynkowe chleby i owoce.

Dziękuję Sołectwu Stawki i KGW ze Stawek za piękny wieniec i chleb dożynkowy.

Serdeczne podziękowania kieruję do mieszkańców Zgody i Konradowa, za chleby dożynkowe, owoce, miód i warzywa. Serdeczne Bóg zapłać.

Niech Matka Boża Wniebowzięta wyprasza wszystkim modlącym się przez Jej wstawiennictwo potrzebne łaski u Swojego Syna Jezusa Chrystusa. Wszystkim jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.