Paczka dla Ukrainy

Skala kryzysu humanitarnego w Ukrainie rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego nie mają co dać dzieciom do jedzenia.

W odpowiedzi na tę sytuację Caritas stworzyła akcję „PACZKA DLA UKRAINY”. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła oraz Parafialne Zespoły Caritas dla rodzin na Ukrainie, bądź przekazywane na miejscu uchodźcom z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 35 produktów, która jest dostępna    w załączniku. Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów, umieszczenie ich w kartonowym pudle. Obliczono, że produkty mieszczą się w pudle o wymiarach: szerokość 53 cm x głębokość 40 cm x wysokość 26 cm (dopuszczamy inne rozmiary, zbliżone do podanych). Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg.

Do paczki należy dołączyć również list napisany po ukraińsku, którego treść jest również    w załączniku.Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Prosimy o niezaklejanie zamknięcia.