Spotkanie z Matką Bożą w Fatimie

W 1916 r. w niewielkiej portugalskiej miejscowości o nazwie Fatima trójce pobożnych dzieci: sześcioletniej Hiacyncie, jej o dwa lata starszemu bratu Franciszkowi oraz ich ciotecznej siostrze, dziewięcioletniej Łucji, ukazał się Anioł Pokoju. Miał on przygotować dzieci na przyjście Maryi.
Pierwsze objawienie Matki Najświętszej dokonało się 13 maja 1917 r. Cudowna Pani powiedziała dzieciom: „Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”.                                                                                      W dwudziestą rocznicę powstania parafii Matki Bożej Fatimskiej w Odolionie, przybyliśmy do Fatimy, aby podziękować i prosić o opiekę dla całej parafii naszą Patronkę – Matkę Bożą Fatimską. Była to dla nas ogromna radość, że mogliśmy doświadczyć tak wielu duchowych przeżyć…zdjecia1-397chrzcielnica w kościele parafialnym, przy której dzieci fatimskie otrzymały sakrament chrztu świętegozdjecia1-479Msza święta dziękczynna w bazylice w Fatimiezdjecia1-486groby Hiacynty i Łucji zdjecia1-490grób Franciszkazdjecia3-1pielgrzymi z Odolionu przed bazyliką w Fatimie zdjecia3-237ksiądz proboszcz prowadzi modlitwę różańcową w Fatimie SONY DSCFatima nocąSONY DSCksiądz proboszcz i parafianie niosą figurę podczas procesji w Fatimiezdjecia3-241nabożeństwo fatimskie