indeks

Piąta Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie  28.04.2024r.

1. Alegoria o winnym krzewie przypomina, jak ważne dla Jezusowego ucznia jest trwanie w zjednoczeniu ze swoim Mistrzem. Pamiętajmy o tym zawsze i wszędzie i nie zapominajmy nigdy o codziennej modlitwie i coniedzielnej Eucharystii, bo stąd czerpiemy siłę do pięknego i uczciwego życia.
  1. Od środy, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcam do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz.17.30, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii. Bardzo proszę o zadbanie o nasze kaplice i krzyże przydrożne.
  1. W czwartek, 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.
  1. W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Msze będą odprawione o godz. 9.00 i 10.30. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz.9.00.
  1. W minionym tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku odprowadziliśmy śp. Wiesława Pluskotę lat 74 ze Stawek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  1. Zapraszam parafian, na „Wakacyjny wyjazd śladami Apostołów Bożego Miłosierdzia” w dniach 29.07.- 01.08.2024 roku. /cztery pełne dni/. Dzień I przejazd do Krakowa i zwiedzanie miejsc związanych z Janem Pawłem II i św. Faustyną. Łagiewniki – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Pobyt w Centrum św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Wilii „Anna” w Poroninie. Dzień II spacer dolinami górskimi/do uzgodnienia/. Dzień III wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, wjazd kolejką na Gubałówkę, czas wolny na Krupówkach, powrót na obiadokolacje i nocleg. Dzień IV po śniadaniu przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej, /zwiedzanie Sanktuarium i Bazyliki Matki Bożej Anielskiej i klasztoru Ojców Bernardynów z zespołem kapliczek/; przejazd do Wadowic – wizyta w Muzeum Domu Rodzinnego św. Jana Pawła II, nawiedzenie Bazyliki, czas wolny na kawę i kremówki, powrót do Odolionu. Koszt 800zł przy 40 osobach. Każdego dnia śniadania i obiadokolacje, pokoje 2,3,4 osobowe; pokoje z łazienką telewizorem, lodówką i czajnikiem. Do dyspozycji gości basen zewnętrzny. Zapisy do końca kwietnia z zaliczką 400zł.
  1. Zachęcam do lektury tygodnika Idziemy.
  1. Wszystkim, którzy w miesiącu maju obchodzą imieniny, urodziny, bądź inne ważne jubileusze, przez wstawiennictwo Matki Bożej Fatimskiej, naszej patronki niech Bóg udzieli swego błogosławieństwa. Szczęść Boże.