
XII NIEDZIELA ZWYKŁA
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21. 06. 2026r.
- Trwa jeszcze czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych o godz.18.00, wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze.
- Dziś, po Mszach świętych odbędzie się zbiórka ofiar pieniężnych do puszek na budowę kościoła w Burkina Faso w Afryce, gdzie posługuje ks. Marek Głąb, misjonarz z naszej diecezji. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary.
- We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Módlmy się, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
- W środę, 24 czerwca uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Nowenna i msza św. o godz.18.00.
- W piątek, 26 czerwca, kończy się rok katechetyczny i szkolny. Każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Będziemy prosić o dobre przeżycie czasu wakacji, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu.
- Podczas czasu wolnego pamiętajmy, że od Pana Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik lub Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze.
- W sobotę 27 czerwca po mszy św. wieczornej, zapraszam na spotkanie wyjeżdżających w góry.
- W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Danuta Siwicka lat 55 z Odolionu, Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….
- Zachęcam do lektury tygodnika Idziemy…..
Wszystkim Parafianom i miłym Gościom na rozpoczynający się nowy tydzień życzę wszelkich łask Bożych. Szczęść Boże.